شخصیت شناسی و انتخاب میوه


فرض کنید ظرفی پر از میوه های مختلف جلوی شماست. میوه مورد علاقه تان را بردارید، ولی دقت کنید! ممکن است با انتخاب این میوه اسرار و رموز شخصیت شما به سرعت فاش شود. در حقیقت این تست روانشناسی به سادگی نشان می دهد که شخصیت افراد مختلف نسبت به انتخاب میوه مورد علاقه شان چگونه است. میوه های این ظرف شامل سیب، پرتقال، هلو، گلابی، گیلاس، موز، نارگیل، انگورسیاه و آناناس می باشد.

سیب: شما فردی افراطی هستید که از روی انگیزه ی آنی و بدون فکر قبلی، کاری را انجام می دهید. رک گو هستید. از مسافرت لذت می برید. می توانید خیلی خوب رهبری یک گروه را به عهده بگیرید و کارها را پیش ببرید. اشتیاق زیادی برای زندگی کردن دارید که این انگیزه شما از نظر اطرافیان بی همتا است.

پرتقال: فردی صبور و پر طاقت هستید که اراده تان بسیار قوی است. دوست دارید کارها را به آهستگی ولی به طور جدی انجام هید. خجالتی هستید و نزد اطرافیانتان قابل اعتمادید. شریک زندگی خود را با دقت و تمام احساس قلبی تان انتخاب می نمایید و از هرگونه مشاجره  وناسازگاری اجتناب می کنید.

 هلو: رفتار دوستانه ای دارید. رک گو و پرحرف هستید که به جذابیت شما می افزاید. رفتار ناشایست دیگران را خیلی سریع می بخشید و فراموش می کنید. برای رفاقت ارزش زیادی قایل هستید. رگه هایی از استقلال طلبی و بلندپروازی در شخصیت شما دیده می شود که باعث شده شخصی زرنگ و فعال جلوه کنید. کمال طلب، احساساتی، صادق و باوفا هستید. به هر حال دوست دارید همه امیال خود را در مقابل دیگران نشان دهید.

 گلابی: اگر تمام توجه تان را به کاری معطوف کنید، می توانید آن را با موفقیت انجام دهید. گاهی در انجام کارهایتان بی ثبات و متغیر هستید و مایل هستید که از نتایج سعی و تلاش خود، خیلی سریع مطلع شوید. از شرکت در بحث های خوب و مفید لذت می برید. بی طاقت هستید و زود هیجان زده می شوید. با توجه به اینکه به سرعت دوستی های خود را به هم می زنید، نگه داری رفقا برای شما چندان ساده به نظر نمی رسد.

 گیلاس: زندگی همیشه برایتان شیرین نیست و اغلب با فراز و نشیب هایی مواجه می شوید. به جای داشتن درآمدی جزئی به شیوه ای برای دریافت مقدار زیادی پول فکر می کنید. ذهن خلاقی دارید و به دنبال فعالیت های خلاقانه هستید. یک شریک زندگی صادق و باوفا محسوب می شوید ولی ابراز احساسات برایتان کار ساده ای نیست. خانه شما در حکم پناهگاهتان است و از هیچ چیزی به اندازه این کار که در کنار فامیل های نزدیک و افراد مورد علاقه تان باشید لذت نمی برید.

 موز: فردی با محبت، ملایم، خونگرم ودلسوز هستید. اغلب اوقات از کمبود اعتماد به نفس رنج می برید وکمی احساس ترس در شما دیده می شود. برخی مواقع مردم از اخلاق خوب شما سوء استفاده می کنند. شریک زندگی خوود را تحت هر شرایطی که از نظر روحی و جسمی داشته باشید، می پرستید. ارتباطات شما با دیگران در وضعیت متعادلی قرار دارد.

 نارگیل: متفکر و اندیشمند هستید. اگرچه از روابط اجتماعی تان لذت می برید ولی در انتخاب شریک زندگی بسیار سخت گیر هستید. در کارهایتان سرسختی و سماجت دارید ولی لزوما بی پروا نیستید. زیرکی، تیزهوشی و گوش به زنگ بودن از دیگر خصوصیات شخصیتی شماست. باید مطمئن شوید که در هر زمینه ای، به ویژه از لحاظ شغلی در راس امور قرار دارید. شریک زندگی شما باید فرد باهوشی باشد. احساسات در زندگی، برای شما مهم است ولی به طور حتم برایتان همه چیز نیست.

 انگور سیاه: به طور کلی فرد با ادبی هستید. به سرعت عصبانی می شوید ولی خیلی سریع به حال اولیه باز می گردید. از زیبایی در هر نوع آن، لذت می برید. فرد محبوبی هستید. شما سرشت خونگرم و سخاوتمندی دارید. میل زیادی برای زندگی در شما موج می زند. از انجام هر کاری که می کنید، لذت می برید. شریک زندگی تان باید در هیجانات شما سهیم شده و از پیشنهادات شما لذت ببرد.

آناناس: به سرعت تصمیم می گیرید و در انجام کارهایتان سریع وچابک هستید. تغییرات شغلی، شما را نمی ترساند و این موضوع یکی از برتری های شخصیت شماست. توانایی استثنایی در سازماندهی کارهایتان دارید و از حجم زیاد وظایف اطرافتان می هراسید. سعی دارید در روابط خود با دیگران متکی به نفس، صادق و درستکار باشید. دوستان خود را خیلی سریع انتخاب نمی کنید ولی اگر شخصی را برگزینید تا آخر عمر با شما خواهد بود. به ندرت احساساتی می شوید. شریک زندگی تان اغلب تحت تاثیر یکرنگی شما قرار می گیرد و نباید اجازه دهید که به دلیل عدم توانایی شما در ابراز محبت از شما ناامید شود.

روانشناسی شخصیت، راحیل گلفام

۱۴ میوه ضد سرطان


۱۴ میوه ضد سرطان عبارتند از:

۱. سیب

سیب ماده ای به نام “ایزوفلاوین” دارد که در آزمایش ها نشان داده شده تغییرات بدخیم در سلول ها را متوقف می کند و جلوی تأثیر مواد عامل سرطان را سد می کند.

۲. توت گوجی

این میوه ضد سرطان یک منبع آنتی اکسیدان قوی می باشد و در مقابل سرطان های روده بزرگ و مری از بدن محافظت می کند.

۳. بلوبری

بلوبری از خانواده انگور و توت فرنگی است. آنتی اکسیدان‌ها و آنتوسیانین‌های موجود در این توت آبی رنگ مانع از تکثیر سلول‌های سرطانی در بدن می‌شوند. بلوبری کلسترول را کاهش می‌دهد و از خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌کند.

۴. ترگیل (منگوستین)

منگوستین میوه‌ای شبیه بادمجان دلمه‌ای اما در اندازه کوچکتر است. پوست آن هم رنگ بادمجان اما کمی سفت است. منگوستین (Mangosteen) یا ترگیل یک میوه گرمسیری است که به عنوان یکی از میوه‌های بسیار خوش طعم جهان شهرت دارد و عنوان ” ملکه میوه ها ” را به خود اختصاص داده است . منگوستین (ترگیل) خواص جادویی خود را مدیون مقدار بالایی از گزانتون‌هاست و گفته می‌شود میزان گزانتون‌ها در این میوه بیش از مقدار آن در هر خوراکی‌ دیگری می‌باشد. گزانتون یک ترکیب طبیعی ضد سرطان است.

۵. انگور

توت فرنگی، تمشک، انگور  حاوی اسیدی هستند که از قرار معلوم در آزمایشات انجام شده، این اسید برخی از مواد سرطان زای خطرناک موجود در دود سیگار را خنثی کرده است.

۶. ساپادیل

میوه ساپادیل نیروی شگفت انگیزی در از بین بردن سلول های سرطانی دارد که حتی اثربخشی آن از شیمی درمانی هم بیشتر است. ساپادیل دارای پوست تیغ دار و گوشت متراکم سفید است؛ به آن گراویولا و سرسُپ هم می گویند. این میوه در آفریقا، آمریکای جنوبی و جنوب شرقی آسیا به وفور یافت میشود و مزه آنچیزی بین توت فرنگی و آناناس است و طعم ترش و تلخی دارد. محتوای سفید ساپادیل در تولید شکلات، نوشیدنی ها و طعم دهنده های خوراکی استفاده میشود و برگ آن نیز در طب سنّتی کاربردهای فراوانی دارد.

۷. میوه اژدها

میوه اژدها حاوی انواع گوناگون از آنتی اکسیدان هاست. این مواد از سلول ها در برابر مولکول های ناپایدار موسوم به رادیکال های آزاد محافظت می کنند و در مقابله با بیماری های قلبی و مربوط به سن و همچنین سرطان نقش مهمی دارند. مطالعه روی حیوانات نشان داده که میوه اژدها می تواند برای شرایط گوناگون سلامتی مفید واقع شود. یکی از دلایلش نیز وجود مقادیر زیاد از ویتامین CC، فیبر و آنتی اکسیدان در این میوه است.

۸. توت هندی

توت دارای ماده ای به نام “آنتوسیانین” ( anthocyanin ) است. این ماده یک آنتی اکسیدان قوی می باشد و در مقابل سرطان های روده بزرگ و مری از بدن محافظت می کند.

۹. توت فرنگی

توت فرنگی، تمشک، انگور  حاوی اسیدی هستند که از قرار معلوم در آزمایشات انجام شده، این اسید برخی از مواد سرطان زای خطرناک موجود در دود سیگار را خنثی کرده است.

۱۰. آووکادو

آواکادو، پتاسیم بیشتری نسبت به موز دارد. همچنین، منبع خوب بتاکاروتن و آنتی اکسیدان می باشد. مصرف آواکادو برای درمان سرطان کبد و بیماری های کبدی مفید است.

۱۱. آکایی بری

این میوه ای گرمسیری با پوستی قهوه ای رنگ  طعم و مزه شیرین است که دارای خواص درمانی برای برخی بیماریها و همچنین ترمیم دندانهاست.متخصصان هندی می گویند: «چیکو» که یک میوه گرمسیری است خاصیت ضدسرطانی دارد.

۱۲. کیوی

این میوه کوچک و قهوه ای رنگ یکی از غنی ترین منابع برخی مواد مغذی مورد نیاز بدن می باشد. کیوی سرشار از آنتی اکسیدان بوده و میزان ویتامین C موجود در کیوی از پرتقال بیشتر است. این میوه همچنین منبع خوبی از پتاسیم، فیبر و میزان قابل توجهی از ویتامین های A و E می باشد. عصاره این میوه از بروز سرطان پوست به نام ملانوما پیشگیری می کند. لوتئین موجود در این میوه از بروز سرطان ریه و پروستات پیشگیری می کند.

۱۳. مرکبات

همانطور که می دانید، مرکبات مخصوصا پرتقال منبع غنی ویتامین C هستند. تحقیقات نشان داده است که، مرکبات اثر ضد سرطانی نیز دارند. پرتقال، از سرطان معده و ریه جلوگیری می کند.

۱۴. انار

انار به واسطه داشتن مواد آنتی‌اکسیدانی و الاژیک اسید از بروز سرطان جلوگیری کرده و رشد تومورهای سرطانی مانند سرطان پوست و پروستات را کند می‌کند .قدرت آنتی‌اکسیدانی آب .برابر میزان آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز ذکر کرده‌اند

اپلیکیشن بازرگام برای Android و iOS در دسترس است.