Wednesday, 29 July 2020

اسکراب میوه ای قسمت چهارم

اسکراب میوه ای قسمت پایانی 

همانطور که در #بازرگام گفته شد از میوه ها میتوان اسکراب خانگی و طبیعی با قدرت تاثیرگذاری بالا تهیه کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا باهم طرز تهیه ی این اسکراب ها را بررسی کنیم:

.

21 .ماسک انگور

_ چند توت فرنگی را بشویید و در اندازه های کوچک برش دهید و درون کاسه کوچک بریزید. آب انگور طبیعی را به توت فرنگی های خورد شده اضافه کنید و توت فرنگی را با آب انگور له کنید تا حالت خمیری پیدا کند. این ماسک را با یک براش آرایشی تمیز روی پوست قرار داده و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه روی پوست بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. این ماسک برای پوست های خشک مناسب است. 

.

_ مقداری انگور را درون کاسه کوچک بریزید و آن ها را له کنید و سپس 1 قاشق کوچک خاک رس، 1 قاشق گالب و 1 قاشق آب لیمو به آن اضافه نمایید. تمام مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کرده و روی پوست خود قراردهید. 10 تا 20 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را بشویید. این ماسک را سه بار در هفته استفاده کنید تا شاهد تاثیرات آن باشید. این ماسک برای پوست های چرب مناسب است. 

.

_ برای درست کردن این ماسک صورت به یک گوجه فرنگی و 8 تا 10 عدد انگور نیاز دارید. این مواد را درون مخلوط کن بریزید تا به خوبی با یکدیگر میکس شوند و سپس با استفاده از براش آرایشی تمیز ان را روی پوست صورت قرار دهید. اگر زیر چشم هایتان حلقه های تیره وجود دارد بهتر است الیه ضخیم تری از ماسک را روی آن قرار دهید. 15 دقیقه صبر کنید و سپس پوست خود را با آب سرد بشویید. این ماسک برای پوست های نرمال و طبیعی مناسب است.

.

_ جوانه گندم یک قاشق غذاخوری + جوانه ماش یک قاشق غذاخوری + 6 الی 8 حبه انگور + عدس پخته شده یک قاشق غذاخوری + ماست معمولی یک قاشق غذاخوری + سیب، خیار، هلو یک تکه کوچک ازهرکدام را تهیه کنید. در ابتدا تمام مواد را با هم در مخلوط کن ریخته و به درستی با هم مخلوط کرده و بعد آن را بر روی صورت بمالید و سپس بعد از گذشت از مدتی صورت را به درستی می شوییم. 

افرادی که دارای پوست بسیار خشک هستند باید در این ماسک یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق روغن بادام شیرین اضافه کنند تا خشکی پوست به راحتی از بین برود.

.

_چند دانه انگور بردارید و اونا رو له کنید تا گوشته اون بیرون بیاد. به مقدار مساوی کیوی با اون مخلوط کنید. میتونید اگر دوست داشتید به این مخلوط ماست هم اضافه کنید.این ماسک رو به پوست تمیز بزنید و ۲۰ دقیقه منتظر بمونید. با آب ولرم صورتتون رو بشویید. پوستتون احساس درخشندگی و تازگی بهش دست میده.

.

_ دو قسمت از سیب رو بردارید و به خمیر تبدیل کنید. چند دانه انگور بهش اضافه کنید و اونا رو له کنید. هر دو رو به خوبی با هم مخلوط کنید تا یک دست بشوند. پوستتون رو به خوبی تمیز کنید و این ماسک رو بهش بزنید و نیم ساعت صبر کنید. کاملا صورتتون رو بشویید. با استفاده منظم از این ماسک پوستتتون تمیز و روشن میشه. 

.

_ یک توت فرنگی رو به قطعات مختلف تقسیم کنید و سپس اونو له کنید. چند دانه انگور له شده رو بهش اضافه کنید. هر دو میوه رو به خوبی با هم مخلوط کنید تا زمانی که یک دست بشن. میتونید یک قاشق چایخوری عسل بهش اضافه کنید. ماسک رو بر روی صورت و گردنتون بزنید. ۲۰ دقیقه بعد با آب ولرم اونو بشویید. با این کار نتایج قابل مشاهده ای میبینید که پوستتون هر روز روشن و درخشنده تر میشه.

.

_ یک قاشق چای خوری خاک رس + یک قاشق چای خوری گلاب + قاشق چای خوری آب لیمو + 4 عدد انگور سیاه را با یکدیگر ترکیب کنید ، به خوبی هم بزنید و روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 10 تا 12 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید و این درمان را سه بار در هفته برای گرفتن بهترین نتیجه تکرار کنید. این ماسک مناسب پوست های چرب است. 

.

_ یک عدد گوجه فرنگی کوچک و 8 تا 10 عدد انگور را با یکدیگر ترکیب کنید ، به خوبی بهم بزنید تا زمانی که مخلوطی غلیظ و یکدست حاصل شود و سپس لایه ای ضخیم از آن را روی صورت و گردنتان با استفاده از براش های آرایشی اعمال کنیداگر زیر چشم سیاهی دارید ، اعمال این ماسک منعی ندارد و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید. این ماسک توانایی مقابله با چین و چروک و خطوط ریز ناشی از افزایش سن را دارد و برای پوست های نرمال مناسب است.

.

_ 2 قاشق غذاخوری انگور له شده + 1 قاشق غذاخوری خامه ترش + 1 قاشق غذاخوری آب هویج + 1 قاشق غذاخوری آرد برنج را درون یک کاسه به خوبی مخلوط کنید و ماسک به دست آمده را روی سر و صورت و گردنتان اعمال نمایید و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک منافذ پوست را محکم کرده و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد

.

_ 5 عدد انگور + 1قاشق چای خوری ماست + 1 قاشق چای خوری عسل + 1 قاشق چای خوری جو دوسر را درون کاسه ترکیب کنید به خوبی بهم بزنید تا ماسکی غلیظ و یک دست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را رویصورتتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک باعث نرمی و صاف شدن پوست خواهد شد.

.

_ 1 قاشق چای خوری خامه و 5 عدد انگور را مخلوط کنید و به خوبی بهم بزنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را روی صورت تان اعمال کنید و بعد از 20 تا 25 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک برای پوست های خشک مناسب است.

.

_ 1 عدد سفیده تخم مرغ + 4 تا 5 عدد انگور سیاه + یک دوم قاشق چای خوری روغن دانه انگور را درون مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا زمانی که ترکیبی فومی شکل و غلیظ به دست آید و سپس ماسک به دست آمده را روی صورت و گردنتان اعمال کنید ، ریلکس کنید و بعد از 30 دقیقه با آب معمولی شستشو دهید. این ماسک را چندین بار تکرار کنید که باعث تمیز شدن و کاهش منافذ پوست و لیفت خواهد شد. 

.

 برای درمان آکنه 4عدد انگور + 1 قاشق غذاخوری آرد گندم + 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید ، به خوبی بهم بزنید تا مخلوطی یک دست حاصل شود و سپس ماسک به دست آورده را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و اگر تعداد آکنه ها محدود است می توانید با استفاده از یک تکه پنبه روی آن ها بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.

.

_ 3 تا 4 عدد انگور سیاه + 1 قاشق غذاخوری ماست + 1 قاشق چای خوری آب لیمو را تهیه کنید. انگورها را به خوبی له کنید و به ماست بیفزاید و سپس آب لیمو ترش را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کرده و سپس ماسک به دست آمده را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب معمولی شستشو دهید. به طور مرتب از این ماسک صورت استفاده کنید تا بافت پوست خود را بهبود ببخشید. 

.

_ 1 قاشق غذاخوری عسل و 4 عدد انگور له شده را با یکدیگر ترکیب کنید ، به خوبی بهم بزنید و سپس ماسک به دست آمده را روی صورتتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید که استفاده منظم از این ماسک باعث براق شدن و درخشندگی پوست خواهد شد.

.

22.ماسک زرد آلو

_ چند عدد زرد آلوی رسیده را له کنید چند قطره روغن بادام شیرین روی آنها بچکانید خوب مخلوط کرده ۲۰ دقیقه برروی صورت بگذارید سپس با آب نیم گرم بشویید و با گلاب ماساژ دهید.

.

_ زردآلو یک فنجان + آب گرم کمی + شیرخشک یک قاشق غذاخوری + عسل یک قاشق غذاخوری را باهم مخلوط نموده و آنها را به آرامی روی پوست صورت و گردن خود بمالید. حدود پانزده الی بیست دقیقه صبر نموده و سپس با آب ولرم به آرامی شسته و با حوله خشک نمایید. این ماسک جوان کننده ی پوست است.

.

_ زردآلو 4-5 عدد + ماست یونانی 3 قاشق غذاخوری + برگ نعناع 6-8 عدد + عسل یک قاشق چایخوری را تهیه کنید. زردآلوها را داخل آب جوش به مدت 60 ثانیه قرار داده و سپس آنها را به مدت یک الی دو دقیقه داخل آب یخ بریزید. پوست و هسته آن را جدا نموده به همراه نعناع ساطوری شده و بقیه مواد داخل همزن مخلوط نمایید تا مایع کرمی رنگی حاصل شود. ماسک را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار داده و سپس با دستمال آن را پاک نمایید. این ماسک به نحو شگفت انگیزی باعث سفتی پوست شما میشود. این ماسک جوان کننده و مرطوب کننده میباشد.

.

عصاره زردآلو + ۱ قاشق جو پرک + ۱ قاشق آب رابه خوبی ترکیب کنید تا یک مخلوط همگن تشکیل شود. سپس با یک برس تمیز روی پوست پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند سپس همراه با ماساژ پوست را آبکشی کنید. این ماسک برای پاکسازی پوست و روشن کردن آن بسیار مناسب است.

.

_ ۱ عدد زردآلو + ۱ عدد موز کوچک + ۱ یا ۲ قاشق عسل + ۱ قاشق روغن بادام تلخ را تهیه کنید. میوه را له کنید تا به عصاره تبدیل شود. سپس با عسل و روغن بادام تلخ ترکیب کرده و با یک برس نرم و تمیز روی پوست پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب ولرم آبکشی کنید. برای رفع خشکی پوست هرهفته دوبار از این ماسک استفاده کنید.

.

 ۱ عدد زردآلو + ۱ عدد خیار + ۱ یا ۲ قاشق عسل طبیعی را آماده کنید و خیار را به خوبی رنده کرده و با عصاره زردآلو مخلوط کنید. سپس عسل را به این ترکیب اضافه کرده و با یک برس تمیز روی پوست پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب سرد آبکشی کنید. در هفته دوبار از این ماسک آبرسان قوی استفاده کنید.

.

_ ۱ عدد زردآلو و ۱ قاشق حنا و ۱ قاشق عسل طبیعی اماده کنید سپس زردآلو را له کنید تا به عصاره تبدیل شود سپس حنا و عسل را به آن اضافه کنید. ماسک را با کمک یک برس تمیز روی کل پوست پخش کنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی پوست بماند. بعد از این مدت آبکشی کنید. اگر رنگ حنا روی پوست باقی ماند، با کمی آبلیمو یا شیر رنگ را از بین ببرید. 

این ماسک چربی پوست شما را به خوبی کنترل کرده و جوشهای التهابی را هم درمان میکند. 

.

23 .ماسک خرمالو

_ یک عدد خرمالوی کاملا رسیده و له شده را پوست کنده و آن را با زرده تخم مرغ و کمی آبلیمو مخلوط کنید. سپس ماسک را با انگشت بر روی پوست بمالید و ۱۵ دقیقه منتظر بمالید؛ پس از آن صورتتان را با آب ولرم شسته، با یک حوله تمیز خشک کنید. این ماسک برای رفع چین و چروک و پاکسازی پوست مفید است.

.

_برای نرمی و لطافت پوست یک عدد خرمالوی لهشده را با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و سپس ماسک حاصل را که حالت خمیری دارد، بر روی پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند. سپس صورتتان را با آب ولرم به خوبی شسته و با یک حوله تمیز خشک کنید.

.

_ برای آبرسانی پوست یک عدد خرمالوی نرم را به حالت پوره در آورید و به آن یک قاشق آرد جو اضافه کنید تا ماسک حالت خمیری به خود بگیرد. این ماسک را به آرامی بر روی پوست صورت بمالید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس پوست را شسته و خشک کنید.

.

_نصف یک خرمالوی رسیده + یک قاشق غذاخوری کته بدون نمک + یک قاشق مرباخوری روغن بادام + یک تکه کوچک خیار با پوست را در با یکدیگر کاملا مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را روی پوستتان به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید. این ماسک برای پوستهای خشک بسیار مفید است و باعث حفظ سلامت، نرمی و شادابی پوست میشود. 

.

_یک عدد خرمالو رسیده را پوره کرده و آن رابا یک هویج مخلوط نمایید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند، تا کاملا جذب پوست شود. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید و خشک کنید.این ماسک برای روشن کردن پوست مفید است.

.

_ خرمالویی که از قبل له کردید را با کمی آب لیمو و یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط کرده و آن را بر روی پوست قرار دهید. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه آن را بشویید. این ماسک خرمالو منافذ باز صورت شما را از انواع آلودگی پاکسازی می کند. علاوه بر اینکه تاثیر بسیاری بر بهبود چین و چروک می گذارد، پوست شما را لطیف و زیبا می کند.

.

_ یک قاشق غذا خوری کته بدون روغن و نمک را با یک قاشق مربا خوری روغن بادام شیرین را به همراه یک تکه کوچک خیار و نصف خرمالو را در میکسر ریخته و مخلوط کنید. ۱۰ دقیقه روی پوست خود نگه دارید تا پوست شما را لطیف کند.

.

_ یک خرمالو له شده را به شکل پوره در آورید و آن را با کمی آرد جو یا غلات دیگر مخلوط کنید و به کمک یک قلم مو، آن را بر روی پوست خود پخش کنید. به مدت ۱۰ الی ۱۵دقیقه آن را بر روی پوست بگذارید. بعد از آن می توانید آن را با آب ولرم بشویید تا از صورتتان خوب پاک شود. این ماسک نرم کننده و براق کننده پوست است.

.

_ برای روشن شدن پوست، یک عدد خرمالو را با یک هویج مخلوط نمایید و به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید بر روی پوست شما قرار بگیرد تا جذب پوستتان شود. در نهایت صورت را با آب سرد بشویید.

.

_ یک خرمالوی له شده و رسیده را با یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و به صورت دورانی برروی پوست خود بمالید. ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد صورت را با آب ولرم بشویید. این ماسک به عنوان تمیز کننده عمیق پوست به کار می آید.

.

_ یک قاشق غذاخوری کته بدون نمک و روغن را با یک قاشق مرباخوری روغن بادام شیرین، به همراه یک تکه کوچک خیار با پوست و نصف یک خرمالوی رسیده را در میکسر بریزید. این مواد را روی پوست تان به مدت 10 دقیقه قرار دهید. پوست شما با این روش خیلی زود به لطافت می رسد. 

.

24 .ماسک شلیل

_ یک شلیل ،۱ قاشق جو پرک،۱ قاشق روغن نارگیل،۱ قاشق عسل را به خوبی ترکیب کرده و با یک برس تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب سرد آبکشی کنید. ماهی دوبار از این ماسک کامل وفوق العاده برای درمان بسیاری از مشکلات پوست استفاده کنید.

.

_ یک عدد شلیل خرد شده +۱ قاشق ماست پرچرب + ۱ قاشق روغن زیتون ترکیب کنید و با یک برس نرم و تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک را برای رفع خشکی پوست هفتهی ۲ بار استفاده کنید.

.

_ یک عدد شلیل + ۱ عدد خیار + ۱ روغن بادام تهیه کنید. شلیل وخیار را رنده کرده و با روغن بادام تلخ ترکیب کنید. سپس با یک برس نرم و تمیز روی پوست پخش کنید. اجازه دهید ماسک شلیل به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست باقی بماند سپس با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک را برای درمان چین و چروکها و روشن کردن پوست هفتهای ۲ بار استفاده کنید.

.

_ یک عدد شلیل + ۱ قاشق جو پرک + ۱ قاشق روغن نارگیل + ۱ قاشق عسل ا به خوبی ترکیب کرده و با یک برس تمیز روی پوست صورت و گردن پخش کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند سپس با آب سرد آبکشی کنید. ماهی دوبار از این ماسک کامل و فوق العاده برای درمان بسیاری از مشکلات پوست استفاده کنید.

25.ماسک طالبی

_ نصف یک خیار را با دو تکه کوچک طالبی و یک سفیده تخم مرغ در مخلوط کن بریزید و خوب ترکیب کنید سپس مواد را روی پوست بمالید و ماساژ دهید . بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. این ماسک یک مرطوب کننده ی طبیعی است. 

.

26.ماسک گریپ فروت 

_ آب تازه گریپ فروت + 1 قاشق غذاخوري عسل + 1 قاشق مرباخوري گلاب + 1 قاشق مرباخوري پودر جوانه گندم تهیه کنید و آب گریپ فروت و گلاب را به پودر جوانه گندم اضافه كنید و خوب هم بزنید و سپس عسل را به آن اضافه كنید. سپس آن را به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید و سپس بشویید. این یک ماسک یک ضد افتاب طبیعی است

.

_ در ابتدا پوست نصف گریپ فروت را گرفته و آن را داخل مخلوط کن بریزید. چند قطره روغن شیرین بادام، 1 عدد زرده تخم مرغ و 1 قاشق غذاخوری پودر جو را به مواد اضافه کرده و خوب باهم مخلوط کنید تا حالت خمیری بدست آید و اگر احساس کردین مواد شل می باشند مقداری آرد به آن اضافه کنید تا وقتی روی پوست می گذارید ریزش نداشته باشد. ماسک را برروی پوست گذاشته و مواظب باشید وارد چشمتان نشود. بعد از گذشت 20 دقیقه، ماسک را با آب گرم شسته و سپس با استفاده از حوله صورت را خشک کنید و در ضمن توصیه می شود جهت آبرسانی به پوست بعد از آن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. این ماسک باعث روشن تر شدن پوست میشود.

.

_ 1/2 فنجان ماست و 1/2 یک گریپ فروت را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید.بعد از تمیز کردن پوست لایه نازکی از ماسک را بر روی پوست بمالید و 10 دقیقه صبر کنید.سپس با آب ولرم بشویید.شما می توانید این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید. این ماسک با آکنه و تغییر رنگ پوست مبارزه می کند.

.

_ 1/2 گریپ فروت + 1 لیوان شکر + 3 قاشق غذاخوری روغن هسته انگور به خوبی مخلوط کنید. به دلیل وجود میوه تازه در این ماسک باید آن را سریعا استفاده کنید.سپس به صورت و بدن خود به آرامی بمالید و سپس آن را بشویید. 

استفاده از این ماسک به از بین بردن پوست مرده و ترویج رشد سلولهای جدید کمک می کنند.

.

_ 1/2 گریپ فروت + 1 قاشق غذاخوری عسل + 1/2 لیوان آرد ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید.به پوست تمیز بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب ولرم بشویید.سپس از مرطوب کننده استفاده کنید. این ماسک برای کمک به مبارزه با آکنه یک ماده عالی است.اگر جوش در ناحیه کمردارید ، می توانید از این ماسک در آن منطقه استفاده کنید.

.

27.ماسک لیمو

_ برای برطرف و معالجه جوش و لکههای صورت، بریده های نازک لیموترش را کمی نمک به آن زده بر روی پوست صورت بمالند لکههای سیاه و جوش صورت را از جهره پاک میکند. 

.

_ آب نصف لیمو را در یک فنجان ماست بچکانید، آن رادر یخچال نگهداری کنید و هر شب قبل از خواب آن رامانند یک کرم بر روی پوست خود بمالید . شما حتی می توانید پس از اینکه ماست به خوبی جذب پوست شد بر روی آن از یک لایه نازک کرم مرطوب کننده نیز استفاده کنید. با مصرف مداوم، طی ۳ الی ۴ هفته متوجه تغییر رنگ پوست خود خواهید شد. پوست شما قطعا لطیف تر و جوان تر خواهد شد. تا آنجا که می توانید استرس را کاهش دهید.

.

_ آب یك عدد لیمو ترش را به یك فنجان دوغ اضافه میكنیم، آنها را با هم مخلوط كرده و روی پوست میمالیم، پس از 20 دقیقه وقتی كه پوست خشك شد، صورت را با آب خنك میشوییم. این ماسک محوكننده چین و چروك به حساب می آید. 

.

_ یك عدد لیموی شسته و پوست نكنده و نصف پرتقال شسته و پوست نكنده را با هم در مخلوط كن مخلوط كنید، یك فنجان كوچك ماست هم به آن اضافه كرده و روی صورت بمالید، سپس اجازه دهید تا خشك شود، پس از 20 دقیقه پوست را با آب سرد و خنك بشویید. 

.

_ یک قاشق چایخوری زردچوبه را با یک قاشق چایخوری آبلیمو مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. مخلوط ایندو پوست شما را شفاف میسازد. این روش درمانی را حداقل ۲ بار در هفته انجام دهید. 

.

_ مخلوط آبلیمو و گلیسرین به کیفیت ۱ به ۱۰ برای نرم کردن پوست و از بین بردن جوش،آکنه و آفتاب سوختگی های پوست مفید است. 

.

_ 4 قاشق قهوه، 2 قاشق ماست و یك قاشق آبلیموي تازه را مخلوط می کنیم و بر صورت مالیده و به مدت نیم ساعت می گذاریم بماند، سپس با آب ولرم می شوییم. این ماسک رفع کننده پف صورت برای پوست های چرب است. 

.

_آبلیمو و عسل را به میزان یکسان مخلوط کنید. یک برگ دستمال کاغذی را در محلول مرطوب کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی محل کک و مک قرار دهید؛ سپس صورت را با آب سرد بشویید. این ماسک برای کم رنگ کردن کک و مک مفید است. 

.

_ اگر پوست شما چرب است می توانید آنرا با لیمو که یک ماده قابض است تمیز کنید. به این ترتیب که یک قاشق چای خوری آب لیمو را در دو فنجان آب مقطر بریزید و با یک پنبه تمیز صورت خود را با آن پاک کنید. این کار باعث کاهش چربی پوست می شود و از پدید آمدن جوش های صورت جلوگیری می کند. در صورت استفاده از این لوسیون برای جلوگیری از رشد باکتریها بهتر است هرروز یک محلول تازه درست کنید. مصرف این محلول باعث خشک شدن پوست می شود و برای پوست های چرب بسیار مفید است. اما در صورت داشتن پوست خشک از مصرف آن خودداری کنید.

.

_ برای پوستهای خشک یک قاشق چایخوری آبلیمو را با یک قاشق غذاخوری خامه ترش مخلوط کنید. مواد را روی صورت قرار دهید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب جوشانده گرم آبکشی کنید.یک قاشق چایخوری آبلیمو را با مقدار مشابه عسل مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری حریره جوی گرم را به آن بیفزایید. ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورت قرار داده و سپس با آب گرم آبکشی کنید.

.

_برای پوستهای خیلی خشک یک پره لیمو را به همراه پوست آن به خوبی ریز کنید. یک عدد سفیده تخم مرغ، یک قاشق چایخوری خامه پر چرب یا خامه ترش را با هم مخلوط کنید. مواد را به خوبی هم بزنید و روی صورتقرار دهید. پس از ۱۵ دقیقه ماسک را توسط پارچه کتانی که با آب گرم مرطوب شده است پاک کنید. 

.

_ پوست لیموترش را گرفته و رنده کنید. گلیسیرین و سفیده تخم مرغ رابه آن اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و به صورت کرم در بیاید. کرمی را که تهیه کرده ایدروی دستهایتان بمالید و خوب ماساژ دهید. بهتر است دستکش دست کنید و به مدت دو ساعت کرم را روی دستها نگه دارید، سپس دستها را با آب بشویید و در نهایت کرم مرطوبکننده همیشگی خود را بزنیدو این کار برای نرمی پوست دست موثر است. 

.

_ برای خالص شدن از وجود لکههای قهوهای روی دست کافیست آب لیموی ترش را گرفته و روی دستهایتان بمالید و اجازه بدهید خشک شود. همچنین روزانه سه بار مقداری روغن کرچک را به دستها بمالید زیرا باعث احیای سلولهای پوستی میشود. 

.

_ برای رشد مو ۲ عدد لیمو را در یک لیتر آب مخلوط کرده موها را خوب ماساژ دهید به جای آب اگر عرق بید باشد بهتر است

.

_ مقادیر مساوی لیمو، عسل و آلوئه ورا را در کاسه ای مخلوط کرده و آن را روی صورت بگذارید. این کار را هر روز انجام دهید. به جای شستن صورت با شوینده، می توانید از این ترکیب استفاده کنید. برای کسب نتایج بهتر، این کار را به طور منظم تکرار کنید. این ماسک لکه ها را کاهش داده و جوش ها را از بین می برد.

.

_ ۱ قاشق غذاخوری آب خیار، ۱ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی، ۱ قاشق غذاخوری پودر چوب صندل و ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو را در ظرفی ریخته و مخلوط کنید تا خمیری شود. اگر پوست چربی دارید می توانید آبلیموی بیشتری بریزید زیرا لیمو به جذب چربی پوست کمک می کند. صورت خود را با آب شسته سپس این خمیر را به صورت بزنید. بگذارید ۲۰-۱۵ دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید.

.

_ یک عدد لیمو را به رنده ۲/۱ یک سیب زمینی متوسط اضافه کنید تا به شکل یک پالپ نرم درآید. این مخلوط را روی صورت، به غیر از ناحیه چشم، بزنید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک به بهبود رنگ پوست و رفع حلقه های تیره اطراف چشم کمک می کند.

.

_ برای رفع رنگ برنزه پوست . ابتدا، مقداری جو دوسر را آسیاب کرده و پودر کنید. ۲ قاشق غذاخوری از این پودر را به ۱ قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی و ۲/۱  قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید تا به شکل خمیر درآید. آن را با اسپری یا قلم مو روی صورت و گردن خود بزنید. بگذارید ۲۰-۱۵ دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید.

.

_ ۲ قاشق غذاخوری چای سبز دم کشیده، مقداری زردچوبه و نصف قاشق چایخوری آبلیموی تازه را با هم ترکیب کنید. آن ها را خوب مخلوط کرده و با توپ پنبه ای بر صورت خود بزنید. بگذارید ۳ دقیقه خشک شود دوباره آن را تکرار کنید. پس از گذاشتن خمیر، بگذارید ۱۰ دقیقه بماند سپس صورت خود را بشویید و خشک کنید. این ماسک به تغذیه پوست و مبارزه با چین وچروک کمک میکند. 

.

_ نصف یک آووکادو را له کرده و نصف یک قاشق غذاخوری آبلیمو و ۱ قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید. آن ها را خوب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود و خمیر را ۲۰-۱۵ دقیقه روی صورت تان بگذارید. سپس آن را با آب معمولی تا ولرم بشویید. این ماسک به پاک شدن آلودگی های روی صورت کمک کرده و پوست را ابرسانی میکند. 

.

28.ماسک نارنج 

برای حفظ زیبایی و جوانی پوست صورت تان، می توانید از ماسک نارنج استفاده کنید. ابتدا پوست صورت خود را با آب ولرم بشویید تا چربی از روی آن پاک شود. سپس یک نارنج رسیده را به صورت ورقه های نازک در آورده و روی پوست صورت بگذارید. این ماسک باید به مدت ۳۵ دقیقه روی پوست صورت باقی بماند. سپس صورت تان را با آب ولرم بشویید و کمی کرم مرطوب کننده روی پوست تان بمالید.

.

_ اگر آب نارنج تازه را با یك سوم معادلش گالب مخلوط كرده و روزانه صورت را با آن بشویید، چهره را شفاف ميكند.

.

29 .ماسک هویج

_ هویج ۲ الی ۳ عدد متوسط + عسل ۲ قاشق غذاخوری + روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری را تهیه کنید سپس هویج ها را آب پز کنید و سپس خوب لهکرده و اجازه دهید تا سرد شوند. از تفاله ی هویج هم می توانید استفاده کنید.روغن زیتون و عسل را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و در وصرت نیاز چند قطه آب نیز به آن اضافه کنید. در انتها تفاله ی هویج را به مواد اضافه کرده و به پوست صورت خود بمالید و اجازه دهید تا ۱۵ دقیقه روی پوست این ماسک جوان کننده باقی بماند. اگر پوست شما خشک است یک قاشق چایخوری گلیسیرین به مواد ماسک اضافه کنید.

.

_ هویج ۱ عدد + روغن بادام شیرین ۱ قاشق غذاخوری + عصاره ی گل یاس ۵ قطره را تهیه کنید. هویج را خوب پاک کرده ، بشویید و آن را رنده کنید سپس آب هویج را از گوشت آن جداکرده و از صافی عبوردهید ، آب هویج را می توانید نوش جان کنید، گوشت هویج را با روغن بادام شیرین و عصاره ی گل یاس خوب مخلوط کنید ، ماسک آماده است آن را به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست کاملا تمیز بمالید سپس با اب گرم بشویید و با آب ولرم آبکشی کرده و کرم مرطوب کننده بزنید. این ماسک برای پاکسازی و سفید کننده پوست مفید است.

.

_ زرده ی تخم مرغ ۱ عدد + ماست ۱ قاشق غذا خوری +پودر جوانه ی . گندم ۱ قاشق چایخوری را اماده و سپس تفاله ی هویج و یا هویج رنده شده و مخلوط بقیه را بر روی صورت بمالید. بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به خوبی صورت خود را با آب سرد بشویید. این کار باعث جلوگیری از چین و چروک های پوستی می شود.

.

30.ماسک گوجه فرنگی 

_ یک گوجه فرنگی تازه را رنده کرده و با استفاده از آب لیموترش تازه یک برش کوچک مخلوط کنید. سپس با استفاده از گالب طبیعی پوست خود را تمیز کرده و آماده استفاده از ماسک گوجه فرنگی نمائید. مخلوط ساخته شده را به وسیله یک پنبه توپی به آرامی به پوست صورت به غیراز نواحی اطراف چشممالیده و 20 دقیقه مکث کنید. سپس صورت را با آب سرد شسته و خشک نمائید. در انتها با مقدار کمی روغن نارگیل طبیعی خیلی آرام و سبک، ماساژ صورت انجام دهید.با استفاده از این ماسک پوست شما دارای درخشش و لطافت میشود. 

.

_ گوجه فرنگی درشت را به صورت حلقه حلقه برش داده و مستقیما بر روی پوست صورت بگذارید. برای استفاده از این روش باید صبور بوده و به مدت 30 دقیقه مکث و استراحت نمائید. سپس مواد را از صورت خود برداشته و پوست را با آب سرد و فراوان شستشو دهید. این نوع از ماسک گوجه فرنگی باید روزی 2 بار مورد استفاده قرار گیرد تا تاثیر خود را برای کم رنگ کردن کک و مک نشان دهد. 

.

_ یک خیار تازه را آب بگیرید و صورت خود را با آن شستشو دهید. سپس با یک برش گوجه فرنگی تازه قسمت های مختلف صورت را ماساژ دورانی داده و چند دقیقه مکث کنید تا خشک شود. سپس بار دیگر عمل ماساژ صورت را انجام دهید. این روش را می توانید در هر نوبت تا 5 بار تکرار کرده و به مدت 2 الی 3 دقیقه ماساژ را ادامه دهید. در نهایت صورت خود را با آب سرد شستشو داده و از کرم مرطوب کننده پوست استفاده نمائید.

.

_ابتدا باید مقداری جعفری تازه را آب گرفته و با یک گوجه رنده شده مخلوط نمائید. سپس می توانید این مایع جوان کننده را بر پوست خود مالیده و 5 دقیقه مکث نمائید. سپس لایه دیگری از این ماسک گوجه فرنگی را بر پوست مالیده و دوباره 5 دقیقه مکث کنید. این عمل را تا 30 دقیقه تکرار نموده و در انتها صورت خود را با آب سرد بشوئید. پس از این ماسک می توانید از کرم زیبایی پوست خود استفاده نمائید.

.

_ 1 / 2 گوجه فرنگی + 1 قاشق چای خوری روغن جوجوبا + 3 - 5 قطره روغن درخت چای تهیه کرده و خمیر گوجه را با روغن ها مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید و این مخلوط را روی صورتتان بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و بعد با آب ولرم بشویید و سپس با آب سرد شستشو دهید و این کار را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید. روغن جوجوبا به راحتی جذب پوست می شود و آن را هیدراته می کند . این ماده روغن اضافی که توسط پوست تولید می شود را کنترل می کند و منافذ را مسدود می کند ، روغن درخت چای ضد عفونی کننده است که عفونت و آکنه حاصل را از بین می برد. 

.

_ برای بسته شدن منافذ پوست یک قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی را با چهار قطره آب لیمو مخلوط کنید و بر روی منافذ باز پوست قرار دهید.

.

_ برای پاکسازی پوست صورت خمیری از گوجه فرنگی با دانه و آواکادوبدون هسته تهیه کنید و روی صورت بزنید و این ماسک را پس از 20 دقیقه بشویید. 

.

_ با مخلوط کردن ماست و گوجه فرنگی یک پوره نرم تهیه کنید و آن را 10 دقیقه به عنوان یک خنک کننده زیربغل، صورت و گردن استفاده کنید و سپس بشویید.

.

_ برای کاهش چربی پوست و بسته شدن منافذ باز آن تنها کافی است قبل از خواب از آب گوجه فرنگی و آب خیار ، استفاده نمایید.

.

_ برای اینکه پوست صاف و درخشانی داشته باشید ،مخلوط گوجه فرنگی له شده با کمی عسل را در طول شب بر روی پوست خود قرار دهید.

.

_ اگر می خواهید سلولهای مرده پوست را لایه برداری نمایید تا پوست شفاف تری داشته باشید ، دانه های ذرت را با گوجه فرنگی له کنید و این مخلوط را روی پوست خود مالش دهید.

.

_ برای رفع خستگی می توانید 900 گرم گوجه فرنگی را له کرده و روی همه اندام خود بمالید و بدین طریق حمام گوجه فرنگی بگیرید.

.

_برای از بین بردن منافذ باز 1 قاشق سوپ خوری گل رخت شویی + 1 - 2 قاشق سوپ خوری آب گوجه فرنگی را تهیه کنیدو سپس خمیری از این مواد اولیه درست کنید و روی صورت خود بمالید و پس از خشک شدنش یا پس از 10 دقیقه آن را با آب گرم بشویید و سپس صورتتان را خشک کرده و از مرطوب کننده استفاده بکنید. 

.

میوه ها دارای خواص فراوانی هستند که میتوانند یک اسکراب طبیعی و خانگی اما بسیار موثر و مفید برای ما باشند. امیدواریم#بازرگام توانسته باشد اطلاعات مفیدی درباره ی انواع اسکراب میوه های مختلف در اختیار شما گذاشته باشد. تشکر از همراهی شما.

پ.ص                                            www.bazargam.com

انصراف از نظر

اپلیکیشن بازرگام برای Android و iOS در دسترس است.